Błąd (twoja przeglądarka nie obsługuje technologii flash).

Jak znaleźć dobrą firmę, która zakłada autogaz?

Nie dajmy się nabić butelkę.
Na rynku motoryzacyjnym istnieje wiele różnorodnych zakładów zajmujących się montażem instalacji gazowych. W ich ofercie możemy odnaleźć wszystkie rodzaje instalacji LPG oraz instalacje gazu CNG. Niemniej jednak nie wszystkie te zakłady posiadają wystarczającą wiedzą oraz przygotowanie merytoryczne, aby można było pozostawić im posiadane auto. Zanim wybierzemy warsztat należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi opcjami w danym regionie. Spis warsztatów zajmujących się instalacjami gazowymi znajdziemy w wyszukiwarkach internetowych oraz książkach telefonicznych.
Kolejnym krokiem jest rozmowa z innymi użytkownikami samochodów z instalacją gazową. Mogą to być członkowie rodziny albo znajomi, czy sąsiedzi. Nawet, jeśli kupili oni samochód, który miał już zamontowany gaz, to nic straconego. Konieczne jest bowiem systematyczne serwisowanie całej instalacji, dokonywanie regulacji gazu. Będą się oni zatem orientować w okolicznych zakładach motoryzacyjnych.
Warto również zasięgnąć opinii w Internecie. Na wielu portalach i forach motoryzacyjnych możemy znaleźć informacje o dobrych oraz niedobrych warsztatach samochodowych w danym regionie. Forumowicze wypowiadają swoje opinie, przedstawiają różnorodne historie, co zdecydowanie pomoże nam dokonać wyboru.
Kiedy już dokonamy wstępnej selekcji i odrzucimy warsztaty, w których jakość wykonania daleko odbiega od standardów możemy rozpocząć kierowanie się ceną. W tym przypadku nie pozostaje nic innego, jak zadzwonić do każdego punktu i porozmawiać o kosztach, czy terminie wykonania. Może się bowiem zdarzyć, że niektóre warsztaty nie będą w stanie wykonać usługi w określonym, przez nas, czasie. Tylko w taki sposób możemy kierować się w wyborze odpowiedniego wykonawcy. Nie warto obstawać przy warsztatach oferujących bardzo atrakcyjne ceny, gdyż nie świadczy to, w żaden sposób, o jakości wykonania. Wielkość, czy lokalizacja zakładu nie może również pełnić roli wyznacznika.
Posiadacze samochodów często nie mają pojęcia, w jaki sposób zweryfikować danego mechanika. W wyborze serwisu, najwięcej osób kieruje się po prostu ceną. Zdecydowana większość z nich w niedługim czasie wraca z powrotem do warsztatu mechanicznego, aczkolwiek koszty naprawy mogą wtedy być naprawdę wysokie. Złe zainstalowanie gazu, nieodpowiednie wyregulowanie go, czy zastosowanie złych rodzajów materiałów może trwale uszkodzić silnik i inne elementy samochodu. W takiej sytuacji nie pozostanie nam nic innego, jak tylko poddać się kolejnym naprawom samochodu.
Niewiele osób pamięta, a warto zakodować sobie, że na zakup oraz montaż instalacji wykonawca zobowiązany jest udzielić nam gwarancji. Nawet, jeżeli wypiera się on jakiejkolwiek rękojmi, to przepisy prawa jednoznacznie narzucają określone zachowania. W przypadku konieczności poniesienia dodatkowych kosztów związanych ze złym montażem instalacji gazu warto zgłosić się do Rzecznika Praw Konsumenta, który znajduje się w każdym mieście, z wnioskiem o pomoc w uzyskaniu, przynajmniej, zwrotu kosztów wykonania naprawy.
Designed by Haiku Studio - tworzenie i pozycjonowanie stron WWW, Poznań 2008 dla