Błąd (twoja przeglądarka nie obsługuje technologii flash).

Jakie są obawy największe ludzi przed auto gazem i wyjaśnienie ich.

Uzasadnione obawy czy bezsensowny strach?
Wiele osób boi się wręcz samochodów z zamontowaną instalacją gazową. Jest to modyfikacja, która stanowi odmienność w porównaniu z tradycyjnymi zasileniami pojazdów mechanicznych. Owy strach wielu kierowców wynika najczęściej z ich niewiedzy na ten temat, a nie z prawdziwych przesłanek. Nie bez znaczenia pozostają tutaj media, które rozdmuchują rzadkie zjawiska wypadków samochodów przez instalację gazową. Podstawowym czynnikiem wywołującym strach użytkowników jest fakt, że gaz należy do substancji wybuchowych. Społeczeństwu wydaje się, że w razie jakiejkolwiek awarii samochód może wybuchnąć w trakcie jazdy. Takie myślenie jest całkowicie irracjonalne.
W rzeczywistości zdarzają się sytuacje wybuchu samochodów z instalacją gazową. Niemniej jednak są to przypadki, gdzie montaż wykonany był na własną rękę, a cała instalacja nie była wbita w dowód rejestracyjny samochodu, a więc nie podlegała systematycznemu serwisowaniu oraz kontroli okresowej. W takich przypadkach może dojść do nieszczęśliwych wypadków narażających życie i zdrowie kierowcy i pasażerów.
Drugim argumentem przeciwników instalacji jest fakt, że gaz jest trujący dla organizmu i w przypadku jakiegokolwiek wycieku można doznać uszczerbku na zdrowiu lub nawet stracić życie. Ten argument ma elementy prawdy. Używany w samochodach gaz rzeczywiście należy do substancji trujących. Nie jest to jednak identyczny gaz, jaki używamy do gotowania. Gaz stosowany w motoryzacji zaopatrzony został w szereg substancji zapachowych, które pozwalają wyczuć jego obecność w aucie. W ten sposób mamy możliwość uniknięcia zatruć, a więc jesteśmy bezpieczni przed jego niekorzystnym działaniem.
Kierowcy często zastanawiają się nad konsekwencjami zamontowania instalacji gazowej w samochodzie. Powszechny staje się pogląd, że wpływa on negatywnie na silnik i wszystkie komponenty samochodu. Proces eksploatacji samochodu, bez względu na rodzaj wykorzystywanego paliwa, niszczy go. W związku z tym konieczne jest systematyczne wymienianie określonych elementów konstrukcyjnych oraz dokonywanie okresowych przeglądów. W przypadku instalacji gazowej sprawa wygląda identycznie. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że korzystanie z gazu LPG niszczy nasz samochód. Dokonując regularnych serwisów pojazdu możemy cieszyć się nim równie dobrze, jak każdym innym autem z innym rodzajem zasilania. Ostatnim czynnikiem kształtującym pogląd społeczny jest są media. W prasie i telewizji dużo mówiono o znacznym wzroście cen gazu. Skok cen paliwa miał wynosić nawet kilkaset procent. Takie założenia zburzyły mit o ekonomiczności montowania instalacji gazowej. Niemniej jednak, do dziś ceny gazu pozostają bez większych zmian, a użytkownicy dalej cieszą się niewygórowanymi kosztami eksploatacji samochodów.
Podsumowując warto stwierdzić, że instalacja gazowe stanowi rodzaj zasilania samochodu, który sprawdza się równie dobrze, jak każdy inny i tradycyjny sposób. Nie jest ona niebezpieczna dla ludzi, ani też nie powoduje szybszego niszczenia samochodu. Więcej ludzkich uprzedzeń to zatem mity, a nie wnioski oparte na faktach.
Designed by Haiku Studio - tworzenie i pozycjonowanie stron WWW, Poznań 2008 dla